Bu haber kez okundu.

Yeşil çay nasıl demlenir?

İSTANBUL / DURHASAN CEREN (EKL) -Yeşil çay nasıl demlenir sorusunun cevabını 2 farklı yöntemle açıklayabiliriz. Yeşil çayı demlerken temek tekniklere aşina olmak önemlidir. Aksi takdirde yeşil çaydan hem lezzet açısından hem de sağlık açısından verim alamazsınız. Yeşil çay nasıl demlenir yeşil çay nasıl yapılır sorusunun cevabını henüz bilmiyorsanız, işte yöntemi… 

 Yeşil çay, sıcak veya soğuk olarak da tüketilebilir. Soğuk yeşil çay genellikle yaz aylarında serinlemek amacıyla tercih edilir. Yeşil çayın faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmeniz için işte yeşil çay nasıl demlenir sorusunun cevabı…

Yeşil çay yaprakları ile demleme 

Malzemeler 

  • Yaprak halinde yeşil çay
  • Bir bardak içme suyu
  • 2 adet fesleğen yaprağı
  • Bal ve limon 

Nasıl yapılır?

1. adım: İlk olarak ne kadar yeşilçay hazırlamak istediğinizi belirleyin. 1 bardak suya 1 çay kaşığı yeşil çay yeterli olacaktır.  

2. adım: İstediğiniz miktarda yeşil çayı bir süzgecin içerisine koyun. Suyu kaynama noktasına gelinceye kadar kaynatın. Ancak tam olarak kaynamasına izin vermeyin. 

3. adım: Su kaynama soktasına geldiğinde içerisinde fesleğen yaprağını dilediğiniz kadar bal ve limonu ekleyip tüketebilirsiniz. 

Toz yeşil çay nasıl demlenir?

  • 1 bardak su
  • 1 çay kaşığı toz yeşil çay 

Nasıl demlenir?

Bir bardak su ve yeşil çayı bir cezvenin içesine koyarak 5 dakika boyunca kaynama noktasına gelmeden ısıtınız. Daha sonra ocaktan alıp demlemeye bırakınız.. asoğumasına yakın içerisine bal  ve limon ekleyip tüketebilirsiniz. Afiyet Olsun!

EN KOLAY LEZZETLER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol