Bu haber kez okundu.

Açlığınızı yatıştıracak lezlz Dukan sağlıklı atıştırmalık ürünleri raflarda

İSTANBUL (EKL) - Dünyaca ünlü beslenme uzmanı Fransız Dr. Pierre Dukan’ın sağlıklı yaşam alanında dünya markası olan “Dukan Sağlıklı Atıştırmalık Ürünleri” Türkiye’de raflara girdi. Özel yulaf kepeğinden üretilen üç tatlı, iki tuzlu bisküviden oluşan ürünler atıştırmalık kategorisine yeni bir pencere açıyor. Başta CarrefourSA ve Metro olmak üzere ulusal- yerel market ve süpermarketlerin yanı sıra Hepsiburada.com, Gittigidiyor.com ve n11.com gibi siteler üzerinden tüketiciye sunuluyor. 

25 kat tokluk hissi

Türk damak tadına uygun olarak özel yulaf kepeği kullanılarak üretilen ürünlerin formül ve malzemelerinin Fransa’dakiler ile birebir aynı olduğunu belirten Dr. Pierre Dukan, Dukan Sağlıklı Atıştırmalıklar konseptinin temel bileşenini özel yulaf kepeğinin oluşturduğunu vurguladı. Dr. Dukan’ın verdiği bilglere göre yulaf kepeği sindirim sistemine girdiğinde içeriğindeki lifler suyu emerek jelimsi bir yapı oluşturuyor ve tokluk hissi veriyor. Yulaf kepeği kendi ağırlığının 25 katı kadar su emme kapasitesine sahip olduğu için 1 çorba kaşığı yulaf kepeği yediğinizde midenizde 360 gr.lık yer tutuyor.


Yulaf kepeği karbonhidratların sindirimini yavaşlatarak ve şekerin kan dolaşımına girme hızını azaltarak, yemekten sonra kan şekeri seviyesini düşük tutuyor. Dukan araştırmalarına göre altı hafta boyunca düzenli tüketilen yulaf kepeğinin kan şekeri düzeyleri üzerinde olumlu etkileri saptanmış. Diyete yulaf kepeğini eklemek, kanda glukoz ve insulin seviyeleri ve pek çok diyabet komplikasyonlarını önlemede ciddi yararlar sağladığı belirtiliyor. Yulaf kepeği lifinin sindirimi kolaylaştırdığı, yenilenin dolaşım sisteminden rahatça geçişine yardımcı olduğu ve düzenli kepek tüketenlerin bağırsak fonksiyonlarında belirgin bir iyileşme saptandığı kaydediliyor.
Dr. Pierre Dukan, sağlıklı beslenme için günde en az 1,5 kaşık yulaf kepeği yenmesini veya buna muadil şeker ilavesi olmayan ve içinde un bulunmayan, tamamen doğal yulaf kepeğinden üretilen bisküvilerin tüketilmesini tavsiye ediyor.

EN KOLAY LEZZETLER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol